„Az élet nemcsak a dugásról szól, hanem… és most pont nem jut eszembe semmi, de nemcsak a dugásról.” Szabó Győző in: Valami Amerika 2.
Szerintem a menstruáció nagyon érdekes lehet. Persze én nem tudom, y kromoszómás vagyok, így ebből kimaradok, de így távolról nézve eléggé különleges.
Már viszonylag korán összeütköztem a problémakörrel. Egészen pontosan nem tudom, de gimnázium vége felé tanultunk valami bölcsességet a háremekről, és egy egyáltalán nem alaptalan kérdés fogalmazódott meg bennem.
Előjáróban annyit biggyesztenék még ide, hogy éppen azt taglaltuk, milyen izgalmasan rendeződött be egy hárem, és a háremhölgyek együtt éltek, gyakorlatilag egy rakáson, és a háremvilágot kiélvező férfi úgy válogathatott, hogy egyszerre szemlézhette az egész rakást. És nem volt ez nagyon másképpen azokban a háztartásokban sem, ahol ért több feleséget tartani. Ha jól emlékszem volt valami hierarchia, de mégiscsak egy térben éltek a feleségek. És ebből az egy térben élésről jutott eszembe egy biológiaóra, ahol azt tisztázta tanárom tudatlan fejemben, hogy a huzamosabb ideig együtt élő nők menstruációjának üteme összerendeződik, vagy ha jobban tetszik, egybeharmonizál (ezt a szót erre most én találtam ki. Az engem okító oktatási intézményeket nem terheli ezért semminemű felelősség.). Tehát egy idő után azonos menetrend szerint jön meg.
Olyan lehet ez, mint amikor a Volán meg a BKV járatait összehangolják, csak nem átszállás, hanem indulás vagy érkezés szerint.
A kérdésemre nem emlékszem pontosan, de az biztos, hogy aggályaimnak adtam hangot, mert nem lehetett nem észrevenni ennek a rendszernek a hátulütőjét. Valószínűleg arra voltam kíváncsi, hogy amikor eljön a hónapnak az a szakasza, mikor már elindultak a buszok, de még nem érkeztek meg (ugye feltételeztem, hogy ez háremszinten egyszerre zajlik), akkor mivel üti el az időt a kapcsolatteremtés céljából arra járó egyén, vagy a nem monogám férj, mert hasonló szisztéma szerint üti föl a fejét a jelenség a több feleséggel rendelkező háztartásokban is.
Hogy maradjak a metaforánál, arra gondoltam, mennyivel okosabb lett volna nem egy szobában elszállásolni a nőket, mert ebben az esetben lett volna esély arra, hogy ha a Volán busz el is ment, legalább a BKV járatára fölülhet az ember fia utazgatás céljából.
Persze csúful kinevettek, pedig csak azt igyekeztem megérteni, miért nem szeparálták el a nőket elkerülendő a teljes létszámot érintő a havi üresjáratot.
Elméletemmel két probléma lehetett. Az egyik, hogy alapból hülyeséget gondolok, és a menetrendek nem rendeződnek össze. Nem ez volt a gond. Most néztem újra utána, és de, azok bizony összerendeződnek. A tudományos indoklás alapvetően ferromonokra támaszkodott, és elég izgalmas önmagában is, mert kiderül belőle, hogy a rendszeres ferromonkitettség eleve rendszeresebbé teszi a menstruációt, és a nők nem ám csak a férfi ferromonokra buknak, hanem a női ferromonokra is. Most nem bonyolítom, az a lényeg, hogy ha a nők egy szobába laknak, akkor bizony óhatatlanul beszívják a másik által kibocsátott kémia anyagokat, és ez befolyásolja ciklusuk ütemét, méghozzá nem is akárhogy, hanem rendszerint össze.
A másik probléma az lehetett, hogy még nem tágult ki eléggé gondolkodásom spektruma, vagyis valami érdekes félreértés azt a feltételezést indította el bennem, hogy a havonta jelentkező vérzés eléggé érdekelte az érintetteket ahhoz, hogy technikai okokra hivatkozva szüneteljen a szolgáltatás a háremekben. Én naiv!
Semmi gond, a prüdéria vagy a finnyás konzervatívság útvesztőjéből mára már kirántott a művészfilmek Dekameronja, a Pokol anatómiája.
Emitt az előzetes. Persze 18 éven felülieknek, mert van benne a pina.